Dyskusja o sposobie przyjmowania Komunii Świętej

 

Zapraszamy do zapoznania się z głosem w dyskusji o sposobie przyjmowania Komunii Świętej przez wiernych. Jest to zapis audycji na falach radia Fiat, w którym ks. Damian Kwiatkowski został poproszony o komentarz do Komunikatu Komisji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów w związku z wieloma pytaniami dotyczącymi sposobu przystępowania do Komunii świętej z dnia 3 października 2020 r. Jak można przeczytać na stronie radia Fiat: "Ks. Kwiatkowski wyjaśnia czym jest istota Komunii św., ale też podkreśla, że w samej dyskusji można dopatrywać się dobra, ponieważ za rozterkami kryje się chęć oddania należnej czci Chrystusowi. Ks. Damian Kwiatkowski wyjaśnia, jakie było i jest stanowisko Kościoła w tej kwestii"

Audycja radiowa została opublikowana przez radio Fiat: https://www.facebook.com/127177607354436/posts/4537703656301787/. Bezpośredni link do audycji: http://fiat.fm/rozmowa-dnia/....

Proponujemy również zapoznanie się z artykułem autorstwa ks. Damiana Kwiatkowskiego pod tytułem: Aktualnie obowiązujące sposoby udzielania Komunii Świętej w Polsce w świetle prawodawstwa kościelnego, który został opublikowany  w numerze szóstym  czasopisma "TEOLOGIA MŁODYCH" z 2017 r., na stronach od 14 do 28. 

Treść Komunikatu Komisji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów w związku z wieloma pytaniami dotyczącymi sposobu przystępowania do Komunii świętej z dnia 3 października 2020 r.

(zdjęcia: https://pixabay.com/pl/photos/search/eucharystia/, https://play.google.com/store/apps/detailsid=com.theappcreate.radiofiat&hl=pl;  http://www.wtl.us.edu.pl/e107_plugins/wtl_tm/index.phphttps://episkopat.pl/, w dniu 17 października 2020 r.)