O nas

Spis tematów dotychczasowych spotkań znajduje się tutaj: Harmonogram spotkań


Grupa Formacji Liturgicznej „Dobro Liturgii”

powstała w strukturze Domowego Kościoła Archidiecezji Częstochowskiej jako przejaw działalności Diakonii Liturgicznej Ruchu Światło Życie

 

Czym jest nasza grupa formacji liturgicznej?

Na pewno, zgodnie z użytym określeniem, podejmujemy swe funkcjonowanie w ramach Ruchu Światło-Życie, którego charyzmatem staramy się żyć i który w czasie naszych spotkań jest przez nas pogłębiany.

Przez nasze spotkania również realizujemy jedno z podstawowych zadań życia chrześcijańskiego, jakim jest służba – diakonia. Oddajemy Kościołowi to, co jesteśmy mu winni, czyli wkład w jego działanie i rozwój. Czynimy to w aspekcie liturgii. Koncentracja na kulcie Bożym pozwala bowiem czynić z naszego zaangażowania wyspecjalizowany element budowania posługi wiernych w Kościele.

Ponieważ powstaliśmy w gronie osób zrzeszonych w rodzinnej gałęzi Ruchu Światło-Życie, jakim jest Domowy Kościół, podejmujemy różne formy posługi liturgicznej w ramach jego działalności.

Aby właściwe przygotować się do ich pełnienia, zgłębiamy naszą wiedzę o różnych aspektach liturgii, dostrzegając w niej dwie niezaprzeczalne wartości: dobro i piękno.

To, co zostało tu stwierdzone, choć w pełni prawdziwe, nie oddaje całego bogactwa treści, jaka stoi za rzeczywistością naszej wspólnoty. Chcemy też podkreślić, że wśród uczestników naszych spotkań są nie tylko małżeństwa Domowego Kościoła, ale nawet osoby spoza Ruchu zatroskane o dobro liturgii.

 

Filmik prezentujący naszą grupę (3 min. 21 sek.)

autorzy: Dominik Nienartowicz i Anna Kędziora

 

Chcemy, by tak właśnie wyglądało kryterium przynależności do naszej wspólnoty: jego jedynym wyznacznikiem ma być zamiłowanie do liturgii.

Zapraszamy więc każdego, kto chciałby poznać dobro i bogactwo liturgii  na nasze regularne spotkania.